В Южному презентували хроніку Анжели Білодід «Мій маріупольський щоденник»

16:09 05.03.2024

Мешканка Маріуполя Анжела Білодід, описала кожен день пекла під атаками російських снарядів. Свій щоденник жінка вела у звичайному зошиті та змогла вивезти з окупованого росіянами міста. «Невигадана історія. Мій маріупольський щоденник» це історія однієї з тисяч родин. Свою розповідь авторка доповнила фотографіями, які встигла закарбувати в рідному місті. Презентація книги-хроніки відбулась 2 березня серед літературної спільноти Южного.

«В стресовому стані, коли на тебе летить з усіх сторін, не розумієш звідки то і куди воно впаде. Тим більше що буде наступного ранку або через пів години. Тому що у нас це не припинялось ні на мить, може 10 хвилин відносної тиші могло бути за день. Весь час йшли обстріли. Серійні і поодинокі. Але найтяжче виявилось переживати авіанальоти. Коли летіли літаки гуло і гепало, підкидало все навкруги. Це було найстрашніше» - ділиться Анжела Білодід.
До Южного Анжела Блодід привезла два своїх видання. Збірка віршів та фотографій «Я не поет» теж нещодавно вийшла друком. Хист до римування авторка відкрила в собі вже після того як виїхала з окупованого Маріуполя. Більшість творів написані на Чернігівщині, на фото також краєвиди півночі України.
Поетична зустріч «Вірші, написані війною» об’єднала авторів, поетів та поціновувачів літератури. Серед багатьох переселенців та южненських поетів війна відгукнулась римами у віршах. Авторка з окупованої Нової Каховки Лілія Кузьменко вже зібрала 7 альманахів власних творів. Її поезії можуть доповнити велику збірку «Віршів, написаних війною». Організатори поетичної зустрічі ініціюють створення такої книги за участі южненських авторів.
Організатори планують продовжити збір матеріалів від поетів та аматорів. До процесу долучається міський музей. Там же можна ознайомитись з першим примірником «Маріупольської хроніки» Анжели Білодід.