Збір закрито: військові 46-ї бригади отримали рації

19:38 25.01.2023Ботнар Ірина

Рації, на які донатили жителі Южненської громади, вже на передовій. Військові 46-ї бригади отримали їх 24 січня. Збір коштів був оголошений 8 січня. За цей час вдалося зібрати 77 405 гривень.

В складі 46-ї аеромобільної бригади воює житель Южненської ОТГ Віталій (на попередньому фото). Його підрозділу терміново потрібні були засоби зв’язку, адже багато техніки військові втратили під час важких боїв під Бахмутом та Соледаром. Про це бійці розповіли нам по телефону.

Збір коштів на рації тривав протягом двох тижнів. До збору долучилися не тільки жителі Южненської громади, а й інших міст України, громадяни, які через війну живуть в інших країнах та ті, хто живе за кордоном багато років. Представник духовенства Іван Жуган донатив сам, а також залучив багато своїх друзів та знайомих. В зборі коштів на рації взяв участь і колектив ПК «Дружба». Протягом новорічних свят працівники палацу провели акцію «Дід Мороз збирає для ЗСУ». Южненці робили фото з Дідом Морозом та клали кошти в скриню. Колективу ПК «Дружба» вдалося зібрати 8 075 гривень. Гроші вони передали на придбання рацій. В рамках збору провели і благодійний аукціон. Штаб волонтерів та Южненське телебачення запропонували оригінальний лот. В Южному виступив соліст гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк . По завершенню заходу він розписався на тубусі від ПТРК «Фагот» (фото нижче).

Його придбала южненка, яка 6 років проживає за кордоном. Вікторія запропонувала за лот 10 тисяч гривень. Тубус отримав батько Вікторії – Микола. В цілому зібрали 77 405 гривень. На ці гроші придбали дві рації та дві додаткові антени. Покупка обійшлася в 66 тисяч гривень. На залишок військові планують придбати планшет, який потрібен для розвідування позицій загарбників. Військові 46-ї бригади передають подяку всім, хто взяв участь в цьому зборі.