Шевченківські дні: в Южному відзначили 209-у річницю дня народження Кобзаря

13:17 14.03.2023

Славу та творчість великого поета Тараса Шевченка в Южному вшанували ще 9 березня. На 209-ту річницю Дня народження письменника Южненці зібрались на урочистий мітинг. Колективи палацу культури «Дружба» виконали відомі поезії Кобзаря. Учасники заходу поклали квіти до погруддя Шевченка.

«Живим» фактам з художньої біографії Тараса Шевченка присвятили мистецький вечір. Мистецтвознавець Володимир Островський виступив в Южному з лекцією «Не бронзовий Шевченко». Зустріч присвячена видатному українцю відбулась 12 березня на базі ліцею ім. В. Чорновола. Володимир Островський розповів про художні здобутки та надбання Шевченка. Зокрема, мистецтвознавець пояснив сюжети та обставини багатьох робіт майстра. Присутні ознайомились з графікою, живописом та поезією Шевченка у музичному супроводі.

З нагоди дня народження Кобзаря в школі ім. Чорновола відбувся також творчий «батл» між вчителями та учнями. У дворі закладу прозвучали «Думи мої, думи…» у двох варіаціях. Команда викладачів виконала композицію під баян. Учнівський колектив заспівав під гітару сучасну версію. Участь у виконанні взяли учні з 5 по 11 класи. Цього ж дня, 10 березня, відзначався день державного гімну України. Тож колектив виконав і головну пісню країни. Учасники поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку та заспівали сучасну версію «Червоної калини».