Парамедик «Азову» Максим розповів про оборону Маріуполя, «Азовсталь» та полон

16:10 04.01.2023Ботнар Ірина

Южненець, Захисник Маріуполя повернувся додому на декілька тижнів. Максим із позивним «Альві» – парамедик полку «Азов», стояв на захисті Маріуполя, пройшов «Азовсталь» та полон. Про пережите він розповів журналістам та волонтерам. Зустріч відбулася у форматі бесіди.

«Співвідношення із противником у нас було приблизно 14:1. У нас майже не було техніки, озброєння і тилу. Ми було у повній блокаді. Нас з усіх боків взяли міцно і обстрілювали постійно всім, що в них було. Хлопці гинули... виконували свою роботу. Згодом командування прийняло рішення прорватися на «Азовсталь». Нам доводилося прориватися крізь вулиці, які були зайняті противником. Дорогою до «Азовсталі» дуже багато людей загинули», – розповідає Максим.

Максим у полку "Азов" з 2019 року. Парамедик зауважує, що курс підготовки був дуже інтенсивний та якісний. Це позначилося, зокрема, і на обороні Маріуполя. Максим ділиться, що зі своїми побратимами вони як одна сім’я.

Під час зустрічі Захисник Маріуполя підписав чохол від порохового заряду. Тубус передали представнику Штабу волонтерів Южненської ТГ. Він стане лотом для збору коштів на прилади нічного бачення для бійців 28 бригади.

Максим перебував в полоні 4 місяці. Його повернули в рамках обміну полоненими 21 вересня 2022 року. «Ми не здалися. Нам віддали наказ. Якби цього наказу не було, то ми б там залишилися і трималися стільки, скільки треба було б», – зауважив парамедик. На «Азовсталі» Максим був у групі із Катерною Поліщук із позивним «Пташка». Більше Максим акцентувався не на власній історії, а на героїзмі побратимів. На війні Максим втратив багато бойових друзів. Зараз парамедик хоче звернути увагу на те, що сотні «азовців» і досі в полоні. Суспільство і влада мають зараз робити все, щоб звільнити Захисників Маріуполя. «Більша частина «Азову» в полоні. Нам потрібно постійно пам’ятати, говорити про це і робити все можливе, щоб їх визволити. В полоні є особливе ставлення до «азовців». Їх потрібно витягувати звідти в будь-якому разі», – наголошує Максим.