Южененський військовий пройшов в Одесі безкоштовний курс реабілітації після травми

16:55 15.11.2022

Южненець пройшов безкоштовний курс реабілітації після травми отриманої на фронті. Євген травмував спину ще навесні. Після цього втратив можливість самостійно пересуватись.

Військовий Євген нещодавно завершив інтенсивний курс відновлення після травми хребта. На третьому місяці війни під час чергового ворожого обстрілу військовий брав участь у екстреній евакуації підрозділу. У процесі отримав суттєву травму спини згадує Євген: «24 лютого я був на роботі в Коблевому коли дізнався, що розпочалася війна. Недовго думаючи, пішов до сільради. Там мене мобілізувати не змогли, я поїхав в Южне. І 26 лютого мене вже забрали у військову частину, 27 лютого я вже був залучений до військової служби… Після двох місяців служби нас якось підняли по сигналу тривоги. Я тільки змінився з поста о першій годині ночі. Ми думали, що це навчальна тривога, виявилось це була екстрена евакуація. Носили боєприпаси і все що було вантажили в машини. Все було в швидкому темпі, бо ситуація була дуже складна. І в цей момент, я, очевидно, зірвав спину. В мене до цього і так були проблеми зі спиною, але не такі. Три години кудись їхали. Приїхали на якісь склади, я вийшов з машини, сів на ящик і не зміг встати» - розповідає військовий.

Та попри пережиті труднощі, Євген не жалкує про своє рішення вступити на військову службу: «Чесно кажучи, час який я провів в армії один з найкращих моментів в моєму житті. Народження дітей, кохання це такі прозаїчні речі… А армія це справжнє. За більш ніж чотири місяці я побачив реальність. Бачиш як щось летить, або вилітає… Був такий момент, коли на початку з’являвся страх. Але це проходить і після того є не те, що ненависть, а відраза до тих людей, які вторглись на нашу територію. Ми просто їх зневажаємо за те, що вони такі».

Далі були госпіталі та тривалі спроби відновити можливість ходити. Від військової служби Євгена відсторонили за станом здоров’я. У пошуках можливостей лікування напрямок підказали волонтери. Військового прийняли в приватному реабілітаційному центрі.

Центр реабілітації «Наша забота» у вересні запустив річну програму з безкоштовної допомоги військовим. Раз на місяць фахівці обирають одного претендента на повний курс реабілітації. Одним з перших пацієнтів по програмі став южненець Євген. Лікарі поставили чоловіка на ноги менш ніж за місяць. «Євген приїхав, в нього були досить важкі моменти в реабілітації. Проблеми були з поперековим відділом хребта. Звичайно, як у всіх наших захисників, коли вони приходять з передової, була проблема з посттравматичним синдромом. Але знаходячись тут він досягнув дуже класного прогресу. Це було не те що очевидно, а інформація надходила безпосередньо від нього. Що в нього повністю зник біль» - говорить керівник центру Олексій. По завершенню лікування Євген самостійно пішов додому, він з посмішкою згадує, що навіть забув у центрі палицю на яку спирався при ходьбі до цього. Наразі військовий планує продовжити роботу над собою та повертатися до роботи. Адже до війни Євген 28 років пропрацював інженером-електриком на Одеському припортовому заводі.