Волонтери звертаються до мешканців громади з проханням зварити буржуйки для військових

Ботнар Ірина

18:28 05.10.2022

Нова волонтерська акція оголошена для тих, хто вміє працювати з металом. На території одного з закладів міста розміщуються заготівки та вже готові буржуйки. Жителів просять долучитися до виготовлення печей для військових на передовій.

Олена ЯЩУК – колишня військовослужбовиця. З початку повномасштабного вторгнення заснувала волонтерських пункт «Соловейки». Часто сама відвідує військових з гуманітарною місією. Розповідає, що вже зараз на позиціях військові відчувають похолодання.

Перші печі зробили двоє підприємців міста - Валентин МАРТИНЮК та Михайло КУРИК. Аби визначити їх роботу волонтери вирішили вручити їм символічні сувеніри. Підприємці зазначили, що виготовлення однієї буржуйки тривало день. Десять заготівок для них надало одне з міських підприємств. Дві печі зараз виготовляють на одному з великих підприємств міста. З метою безпеки ми їх не називаємо. Водночас, на створення буржуйок потрібно нести певні витрати.

«Наразі є шість заготівок. Ми чекаємо на людей, які б взяли на себе витрати та виконали цю роботу. Для того, щоб довести це до ладу, потрібно ще 3-5 тисяч гривень в залежності від того, яку товщину металу ми використовуємо. Спеціалісти порахували вартість металу – це 1200 гривень, а ще потрібні електроди, болгарка та диски для нарізки металу», – зауважив директор ЗЗСО ім. В. Чорновола Тарас ПРОКОПЕЧКО.

Всі, хто готовий взяти участь у виготовленні буржуйок, звертайтесь у волонтерський пункт «Соловейки».

Анонс