Викрадення людини: група злочинців залишатиметься під вартою

10:29 05.12.2021

Група злочинців, яка тероризувала жителів Южного, на період слідства, залишатиметься під арештом. Апеляційний суд міста Одеси залишив без змін рішення місцевого суду Доброслава, і підозрювані у викрадені людини та вимаганні залишатимуться під вартою. Засідання апеляційного суду відбулося 5 жовтня. До апеляційного суду звернулися троє з чотирьох затриманих. Співробітники СБУ провели спецоперацію 22 вересня. На території Южного були затримані учасники злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися вимаганням грошей з жителів міста. Затримання відбулося відразу на двох локаціях – неподалік ТЦ «Плаза» та біля будинку по проспекту Григорівського десанту.

В момент затримання співробітники СБУ виявили в багажнику автомобіля злочинців людину. Як встановили слідчі, зловмисники вимагали від чоловіка, щоб той переписав на них земельну ділянку сільськогосподарського призначення. Ринкова вартість землі – 200 тисяч гривень. В день викрадення чоловіка побили та погрожували вивезти його за місто. Співробітники СБУ затримали причетних до викрадення та вимагання зловмисників, а потерпілого доставили в міську лікарню. Молодий чоловік отримав травми середньої важкості.

В ході слідства з’ясувалося, що потерпілий змушений був віддавати злочинцям «данину» щомісяця і за певний час відніс їм більше ніж 20 тисяч доларів. Слідчі встановили, що цей чоловік не єдина жертва злодіїв. Зловмисники не менше трьох років тероризували жителів та гостей міста. Вони створювали різні провокації і таким чином вимагали від жителів та гостей міста гроші в «погашення» неіснуючого боргу. Стати «жертвою» злочинців міг будь-який випадковий житель міста. В матеріалі журналістів «Надзвичайних новин» потерпілі та свідки розповідають, як стали «жертвами» злочинного угрупування. Зокрема, «заборгувати» злочинцям можна було просто на вулиці, «неправильно» подивившись на когось з них. Шукали злочинці своїх «жертв» і на дорозі. «Автопідстави» створювали і на проїзній частині Южного. Спровокувавши вдаване ДТП, зловмисники вистежували «жертву», запрошували на «розмову» і, чинивши фізичний і психологічний тиск, змушували писати розписку на «повернення» певної суми грошей. На разі затримано чотири учасники злочинного угруповання. Всі вони жителі Южного, троє з них громадяни Вірменії, один - громадянин України. Затриманим оголошено підозру за частиною 2 ст. 189 (вимагання) та частиною 2 статті 146 (викрадення людини) Кримінального кодексу України. 24 вересня суд Доброслав обрав підозрюваним міру запобіжного заходу – тримання під вартою без права внесення застави. Троє затриманих громадян Вірменії звернулися до апеляційного суду. 5 жовтня апеляційний суд відмовив затриманим, залишив рішення місцевого суду без змін. На рахунку підозрюваних можуть бути десятки подібних злочинів. Якщо вам відома будь-яка інформація про затриманих, звертайтеся за номером (048) 759 33 34 – чергова служба Южного МРВ Управління СБУ в Одеській області. Джерела: сайт СБУ, Южненське телебачення, «Надзвичайні новини» Фото: офіційний сайт СБУ