Відзнаки та змагання: в Южному відсвяткували День фізичної культури та спорту

Ботнар Ірина

17:40 13.09.2022

Спорт у серці. Під такою назвою відбулася урочиста частина святкування Дня фізкультури та спорту. 9 вересня у малій залі МПК «Дружба» свої привітання отримували ті, завдяки кому український стяг майорить біля спортивних п’єдесталів за кордоном та ті, хто протягом великої кількості років докладає зусиль, аби Южне постійно було в числі найспортивніших міст України. Крім того, відбулася і спортивна частина, в якій взяли участь дорослі та юні бажаючі.

Найвищою нагородою «За заслуги перед містом» відзначено головного тренера волейбольного клубу «Хімік» Євгена Ніколаєва. Цьогоріч виповнюється 40 років, як Євген Анатолійович почав свою тренерську діяльність.
Спортсмени та тренери отримали грамоти різного гатунку. Серед нагороджених тренер вільної боротьби Володимир Веремейчук зі своїми підопічними. Команда після початку повномасштабної війни тріумфувала на двох міжнародних змаганнях. Це золото чемпіонату Європи серед молоді, яке здобув Микита Зубаль та перемога на всесвітній гімназіаді, а також срібло чемпіонату світу U-17 виборола Марія Зенкіна.
Подарунками відзначили і команду з Миколаєва й Миколаївської області. Це колектив спортсменів та тренерів, які через війну зараз проживають в Южному та відновили тут свої тренування з вітрильного спорту.
Доповнили програму відзначення Дня фізичної культури та спорту виступи колективів палацу культури «Дружба».
За скороченою програмою, але з не меншим запалом пройшла спортивна частина святкування. День фізичної культури і спорту відзначали в Южному протягом двох днів – 9 та 10 вересня. Змагальна частина святкування проходила на стадіоні першої школи. Спочатку відбувся турнір з баскетболу 3х3, в якому взяли участь вихованці Южненської ДЮСШ. Спортсмени розділися на дві вікові категорії – в кожній по три команди. В підсумку в старшій категорії перше місце посіла команда «На пас», а в молодшій – команда «Крутики».
Наступного дня відбулися змагання ще з двох видів спорту. Це волейбол та пауерліфтинг. У волейбольному турнірі брали участь 5 дорослих команд (дві з Южного, по одній з Березанки, Рибаківки та Миколаєва). У підсумку у змаганнях з волейболу третє місце посіла команда «Хімік» з Южного. На другому – Березанка. Чемпіоном стала миколаївська команда «Х40».
На іншому майданчику в той же час тривали змагання з пауерліфтингу. Дев’ятеро молодих чоловіків пройшли 3 види випробувань: підтягування, віджимання на брусах та підіймання гирі.
У підсумку третє місце посів Борис Аліков. Він набрав 127 балів. На другому – Денис Назаренко. На його рахунку 135 балів. Переможцем став Дмитро Люшненко із загальною кількістю балів 201.