Суд відсторонив від роботи южненського поліцейського, якого ДБР підозрює в отриманні хабаря

10:20 06.12.2021

Київський районний суд міста Одеси відсторонив від посади южненського поліцейського. ДБР підозрює правоохоронця в отриманні хабаря. Крім того, поліцейський мав сплатити понад 45 тисяч гривень застави та здати закордонний паспорт. Про це йдеться в ухвалі суду від 5 жовтня.

Слідчі ДБР та співробітники СБУ в місті Южному у серпні задокументували факт отримання хабаря співробітником Южненського сектору поліцейської діяльності. Правоохоронець, перебуваючи на посаді керівника станції туристичної поліції, дозволяв підприємцю продавати алкоголь та сигарети без ліцензії. За право вести несанкціоновану торгівлю на березі моря посадовець щотижня отримував відповідну винагороду. У свою чергу, обіцяв не притягувати до адміністративної відповідальності підприємця через відсутність дозвільних документів, йдеться на офіційному сайті ДБР.

9 вересня правоохоронцю повідомили про підозру в одержані неправомірної вигоди за частиною 3 статті 368 КК України. Запобіжний захід підозрюваному суд обрав 5 жовтня. Сторона обвинувачення клопотала про відсторонення підозрюваного від займаної посади.

Слідчий ДБР пояснювали в суді, що підозрюваний може здійснювати вплив на свідків. Перебуваючи на посаді правоохоронець, матиме доступ до службових документів, може знищити, сховати або спотворити можливу доказову базу. Також поліцейський може вчинити аналогічне кримінальне правопорушення.

Суд задовольнив клопотання обвинувачення і відсторонив підозрюваного від посади. Також правоохоронцю обрано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 45 400 гривень. Поки триває слідство, підозрюваний має прибувати до слідчих органів за першою вимогою, не відлучатися з населеного пункту без дозволу, попереджати про зміну місця проживання, утримуватися від спілкування зі свідками, здати на зберігання закордонний паспорт, йдеться в ухвалі. Запроваджені судом обмеження діятимуть до 9 листопада, на період проведення досудового розслідування. Процесуальне керівництво здійснює Одеська обласна прокуратура, оперативний супровід – СБУ в Одеській області. Не виключено, що у цій справі з’являться й інші фігуранти. Про це йдеться на офіційній сторінці СБУ в Одеській області. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та притягнення до відповідальності інших посадовців поліції, можливо причетних до протиправної діяльності.

Скріншот ухвали суду Київського району м.Одеси від 5.10.21 Джерело: офіційний сайт ДБР, офіційна сторінка Управління СБ України Фото: сайт ДБР, сторінка Управління СБУ