Результати першої мобільної вакцинації: близько 300 щеплень і доброзичливі пацієнти 14:36 26.10.2021

10:09 06.12.2021

Пункт масової вакцинації в Южному прийняв майже 300 бажаючих. Мобільні медичні бригади працювали 23 жовтня на території будівельного супермаркету «33 квадратних метри». Розпочали вакцинацію об 11 годині дня. Останні пацієнти прийшли після 19 години.

Для того, аби пройти вакцинацію жителі Южного почали займати чергу ще о 8 годині ранку. На момент відкриття мобільного пункту біля входу до супермаркету утворилася черга. Спочатку лікарі планували проводити вакцинацію до 15 години дня. Більшість опитаних прийшли на вакцинацію примусово – через вимоги на роботі, або необхідність відвідувати певні заклади та потребу пересуватися по Україні. Проте були і такі пацієнти, які просто відкладали щеплення на останній момент.

На вході до будівельного супермаркету облаштували місця для очікування, столи реєстрації та кабінки для проходження процедури щеплення. Мобільні бригади мали в наявності три вакцини – це CoronaVac, AstraZeneca та Pfizer. Лікарі взяли для проведення масового щеплення 600 доз – по 200 кожної вакцини. Зберігалися вони у термоконтейнерах та медичному холодильнику при температурі +2 до +8 градусів С0. Крім того, холодильна камера облаштована системою контролю температури з передачею даних на мобільний телефон керівника Центру медико-санітарної допомоги.

Тетяна Рибакова, директорка КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" розповіла: «Холодильник передає дані про температуру на мій номер телефону. Якщо температура підніматися до критичної позначки (+7 С0) – мій телефон починає дзвонити. Крім того, ми взяли з собою додатково хладоелементи. В термобоксах знаходилися звичайні термометри, які постійно контролювали медичні працівники».

На фото: термобокси, в яких зберігалися вакцини

На фото: лікар демонструє температуру на градуснику в термобоксах Не зважаючи на велику чергу, процес вакцинації пройшов спокійно і організовано, відзначають медики. Пацієнти виявляли максимум терпіння, пригощали кавою та спокійно відреагували на обідню перерву лікарів.

На фото: цифрове табло, яке демонструє температуру в холодильній камері, в якій зберігалися вакцини Уповільнювало процес щеплення – відсутність у кількох десятків пацієнтів декларацій з сімейним лікарем. Медикам доводилося витрачати більше часу на внесення додаткових даних в електрону базу. Серед бажаючих вакцинуватися цього деня були і двоє дітей. Один неповнолітній пацієнт мав рекомендацію свого сімейного лікаря, інший отримав щеплення у зв’язку з запланованою поїздкою закордон.

На фото: лікарі проводять реєстрацію пацієнтів на щеплення Щепилися і двоє молодих мам, які мають немовлят. Їх лікарі запросили на вакцинацію останніми дозами. Пацієнтки завершили процес масового щеплення після 19 години вечора. Наступного разу масову вакцинацію медики планують провести через тиждень. Мобільний пункт щеплення мають відкрити теж у будівельному супермаркеті «33 квадратних метри». Крім того, протягом тижня бажаючі можуть пройти вакцинацію і у поліклініці, попередньо записавшись за номером 04842 3 50 64. Нагадуємо, в Южному зафіксовано антирекорд захворюваності на COVID-19.