Етно-фестиваль «Єдисан-Тилігул». 2024

16:52 22.08.2024

Єдисан – фестиваль краєзнавства відбувся на березі Тилігульського лиман

Фестиваль 'Єдисан' відбувся в Коблевській громаді – місці, яке має особливе значення для Одещини та Миколаївщини. Єдисан – це історична територія півдня України, де протягом століть співіснували різні етнічні групи.
На фестивалі можна було зустріти кримських татар, а вірмени гостинно пригощали всіх пловом. Їхня історія в Україні розпочалася 32 роки тому після землетрусу в Вірменії. Долучайтеся до перегляду нашого відео та дізнайтеся більше про культурну спадщину півдня України!
Єдисан — історична область, яка охоплювала території сучасної південної України, зокрема частини Одещини та Миколаївщини. До приходу Російської імперії ця територія була населена переважно ногайськими татарами й входила до складу Османської імперії. Слово "Єдисан" походить від тюркського "Едісан" або "Єдикул", що означає "сім стріл" чи "сім племен". Єдисанські татари вели кочовий спосіб життя і займалися скотарством.
Українці, особливо козаки, почали активно освоювати ці землі з XVI століття. Козацькі поселення з’являлися на півдні України, де козаки займалися землеробством, рибальством і захищали свої території від набігів кримських татар.
У XVIII столітті після російсько-турецьких воєн ці території перейшли під контроль Російської імперії, і більшість ногайців була змушена переселитися до Османської імперії. На їх місце почали переселятися різні етнічні групи, включаючи українців, болгар, молдаван, німців та інші народи.
Єдисан мав значний вплив на формування культурного та етнічного розмаїття регіону, яке зберігається донині.
Анонс