Вторник, Январь 26, 2021

ГЕПАТИТ С

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

ВІДСУТНІСТЬ ДОСТАТНЬОГО ФІНАНСУВАННЯ - ПРЯМА ЗАГРОЗА ДЛЯ ЖИТТЯ ХВОРИХ НА ГЕПАТИТ С


Тисячі мешканців Одеської області, хворих на вірусний гепатит С (ВГС), потребують допомоги від держави на лікування.
Нещодавно прийнята Державна цільова програма протидії вірусним гепатитам передбачає фінансування на придбання медичних препаратів для хворих на ВГС на рівні 65 млн. дол. США до кінця 2015 року. Також програмою передбачається залучення додаткового фінансування з обласних бюджетів.
За даними ВООЗ Україна посідає перше місце в Європі за темпами поширення інфекції. За даними експертів, гепатитом С інфіковано більше 3% громадян, що становить більше 1 млн. осіб. Невтішні результати підтвердилися під час проведення дослідження, ініційованого Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні (Альянс-Україна) наприкінці липня 2013 року. За допомогою «швидких тестів» медпрацівниками було протестовано 1422 людини в 30 містах країни. Гепатит С було виявлено у 13% протестованих.


За результатами дослідження, проведеного Альянсом-Україна в 2012-2013 роках, в Одеській області ВГС інфіковано 15% населення.

Разом з цим, актуальною проблемою залишається доступ до лікування гепатиту С для представників найбільш уразливих груп населення, які не можуть розраховувати на підтримку з боку держави. Зважаючи на це, в жовтні 2013 року, за підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Альянсу-Україна вдалося розпочати лікування для перших із 100 хворих. Це лікування стало можливим завдяки угоді з одним із провідних виробників лікарських засобів про зменшення ціни за один стандартний курс лікування – з 13200 до 5000 доларів США. Саме тому важливо встановлювати квоти на лікування для уразливих груп в обласні програми, а також закуповувати препарати для лікування ВГС за ціною, зниженою Альянсом-Україна у 2,5 рази. Знижена ціна дозволить у майбутньому збільшити кількість пацієнтів, які будуть мати можливість отримати довгоочікуване лікування. В той же час, згідно наказу МОЗ України від 10.12.2013 за №№ 1069 та 1070, на Одеську область були розподілені для інфекційних лікарень та інфекційних відділень багатопрофільних лікарняних закладів для лікування хворих на вірусний гепатит В лікарські засоби (Пегферон, Пегінтрон, Тенохоп, Зеффікс), закуплені за кошти державного бюджету на суму 283235,76 грн. та для лікування хворих на гепатит С лікарські засоби (Пегферон, Пегінтрон, Ребетол, Копегус), закуплені за кошти державного бюджету на суму 387685,02 грн.
Спільні зусилля Альянсу-Україна, представників державних структур та активістів з питань розширення доступу до лікування ВГС в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!» вже сприяли затвердженню Державної та обласних програм з протидії поширенню гепатиту С, частковому виділенню коштів з державного бюджету та бюджетів Полтавської, Сумської, Житомирської, Хмельницької, Закарпатської, Тернопільської, Вінницької областей, а також з бюджетів міст Харків та Севастополь. Але реальна потреба у лікуванні значно вища, - на сьогоднішній день лише у цих регіонах в черзі на лікування перебуває близько 16 000 осіб, тому збільшення виділення бюджетного фінансування усіх рівнів є життєво необхідним.


#####
Альянс-Україна спільно з партнерськими організаціями (в Одеській області це - ГО «Молодіжний центр розвитку», ГО «Медична правда» та інші) здійснює адвокацію збільшення доступу до лікування ВГС з 2011 року в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!». Головна мета кампанії, що реалізується за підтримки МФ «Відродження» та Levis Strauss Foundation – підвищення рівня обізнаності загального населення щодо ВГС; розробка та затвердження державної та обласних програм профілактики та лікування вірусних гепатитів; виділення коштів з державних та місцевих бюджетів на лікування; створення і впровадження механізму збору даних щодо рівня інфікування, та оприлюднення достовірної статистики; включення уразливих груп до програм профілактики та лікування вірусних гепатитів; об’єднання зусиль громадського сектору та державних структур щодо протидії епідемії ВГС; зниження ціни на діагностику та лікування ВГС.


Контактна особа:
Талалаєв Костянтин Олександрович,
Голова правління Громадської організації «Медична правда»,
Голова комітету з охорони здоров’я КРКБГО при Одеському міському голові
Тел.+380505025333

Сейчас на сайте

Сейчас 59 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте